Svētdiena, 2021. gada 19. septembris

public menu:

Vārdadienas:

Šodien: Verners, Muntis

Rīt: Marianna, Ginters, Guntra

Darba laiki:

Kinoteātra "Gaisma" kase atvērta katru dienu stundu pirms pirmā seansa sākuma un tiek slēgta 15 minūtes pēc pēdējā seansa sākuma.

Seko mums:

Saites:

Mana koka stāsts (LV)

Mana koka stāsts (LV)

Vecuma ierobežojums: Līdz 12 g.v. - neiesakām

Novērtējums: 3.2/5 (67 balsis kopā)

Nosaukums oriģinālvalodā: -
Filmas žanrs: Spēlfilma
Filmas garums: 1:13
Gads: 2013
Kompānija: SIA Fenixfilm

Anotācija: "Mana koka stāsts" ir neparasts kino darbs, kurā dokumentāli kadri mijas ar spēlfilmas elementiem, lai pastāstītu stāstu par kādas dzimtas četrām paaudzēm. Sešpadsmitgadīgajam skolniekam Jānim uzdots mājas darbs - izveidot un pastāstīt par savu dzimtas koku. Stāsts par dzimtas koku sākas ar Jāņa vecvecvectēvu, kurš piektā gada revolūcijas laikā dedzināja muižas, un turpinās, parādot vairākas valstis un politiskās iekārtas, kolorītus cilvēkus un dažādus likteņstāstus. Bagāts Valmieras tirgotājs, Ļeņinam uzticīgs sarkanais strēlnieks, "čekas" galdnieks un zobārste "neskartajās zemēs" ir tikai daži "zari" no viņa plašā dzimtas koka, un par katru no tiem zēns dzirdējis ko neparastu un neaizmirstamu.

"Mana koka stāsts" nav vēsturiska filma vistiešākajā nozīmē, jo tās sižets ir pusaudža vēstījums par to, ko par pagātni stāstījuši vecmāmiņa ar vectēvu, tāpēc vēsturiski notikumi un situācijas iegūst personisku un brīžiem pat nedaudz absurdu raksturu. Lai arī filmā atainotais dzimtas koks ir fikcionāls, filma mudina jauniešus interesēties par pagātni, ne tikai mācoties vēsturi, bet arī apzinoties savas dzimtas saknes.

Lomās: Inta Dzelme, Artūrs Dīcis, Harijs Spanovskis, Aldis Siliņš, Marija Bērziņa, Andris Bērziņš, Ērika Eglija, Kristaps Rasims, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs, Agnese Rukšāne, Edgars Petkēvičs, Regīna Razuma, Guna Zariņa, Juris Circenis, Jurijs Ivanovs, Jevgēnijs Isajevs, Dana Čerņecova u.c

Pirmizrāde: 27/09/2013
Izplatītājs: SIA Fenixfilm
Mājas lapa: -
Video: Filmas videoklipi


Vārds:

Komentārs:

Ieraksti simbolus no bildes te:
captcha | Ja nevari izlasīt, tad spied TE