Tēvs / Sarunas par nopietno

Dokumentāla filma | 2D
Filmas garums: 2h 05m

Piektdien, 6.septembrī, pulksten 18:00 Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu atklās filmas "Tēvs" un "Sarunas par nopietno". Pēc seansa – interneta tiešraidē tikšanās ar filmas „Tēvs” producenti Dagni Vildžiunaiti (Dagnė Vildžiūnaitė), filmas „Sarunas par nopietno” režisori Giedri Beinorūti (Giedrė Beinoriūtė), producenti Jurgu Gluskinieni (Jurga Gluskinienė) un žurnālisti Kristu Vāveri.

TĒVS (Father/Tevas, rež. Marats Sargsjans, Just a Moment, Lietuva, 2012, 60’). Apliecinājums neizsīkstošam dzīves sparam - neticami sirsnīga filma, kas, iespējams, mainīs jūsu stereotipus par laimīgu ģimeni. „Tēvs” vēsta par vienu no interesantākajiem Padomju Savienības krāpniekiem, kurš savulaik vairāk nekā miljonu rubļu vērtībā aptīrījis valsts iestādes un revolucionāri plānojis šķērsot dzelzs priekškaru, nolaupot lidmašīnu. Pēc 20 dažādos cietumos pavadītiem gadiem, pensionārs Vids Zenons Antonovs kopā ar sievu dzīvo Lietuvas laukos un aizkustinošā mīlestībā audzina kuplu bērnu pulciņu.

„Manam vectēvam bija 18 bērnu. Tā nu mans mērķis bija viņu pārspēt. Neviens cits no vectēva pēcnācējiem nav viņam šai ziņā līdzinājies tik ļoti kā es.” Vids Zenons Antonovs

Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.

Ieeja - viens lats, skolēniem, studentiem, pensionāriem - bez maksas, iepriekš izņemot brīvbiļetes kino "GAISMA" kasē.

Pirmizrāde: 06/09/13
Gads: 2012
Kompānija: Just a Moment / Monoklis
Izplatītājs: Nacionālais Kino centrsMājas lapa: Filmas lapa