Dancis pa trim (LV)

Drāma | 2D
Filmas garums: 1h 55m

Latvija no vienas okupācijas ir kritusi citā. Otrā pasaules kara laikā latviešu karavīri mēģina atrast savu vietu, kas palīdzētu atjaunot valsts neatkarību. Tikmēr jauni cilvēki turpina iemīlēties, neraugoties uz nacionālo piederību un politisko pārliecību. Kristīnes Nevarauskas Sandra nokļūst jūtu krustugunīs starp iznesīgo vācu virsnieku (Mārtiņš Freimanis) un latviešu dižkareivi (Jānis Vingris). Vai sieviete var mīlēt vienlaikus divus vīriešus? Vai nāves priekšā vīrietis piedod mīļotajai neuzticību?

”Dancis pa trim” ir filma par mīlas trīsstūri, kurā attiecības samezglojas uz karadarbības fona 1944./45.gadā Kurzemē. Darbība norisinās gan mūsdienās, kad Atis (Mārtiņš Freimanis) mēģina atrisināt savas izcelsmes mīklu, gan Otrā pasaules kara laikā. Kara laika stāsts scenārijā atveidots pēc trimdas rakstnieka Voldemāra Kārkliņa romāna "Tikai mīlestība" (1959), kura pamatā ir patiess notikums: latviešu leģionāru grupai par dezertēšanu tiek piespriests nāvessods. Filmas centrā - tā saukto kureliešu (latviešu ģenerāļa Jāņa Kureļa grupējuma) traģēdija.

Filmas ir arī veltījums tās dalībniekiem, kas nesagaidīja pirmizrādi: operatoram Dāvim Sīmanim, aktieriem Leonīdam Loceniekam, Kristīnei Bēdelei un Mārtiņam Freimanim.

Pirmizrāde: 04/03/11
Gads: 2011
Kompānija: Kaupo filma
Izplatītājs: Kaupo filmaMājas lapa: Filmas lapa