Manhetenas īsmetražu filmu festivāls 2008.gada konkursa programma

Īsmetražu filmu festivāls | 2D
Filmas garums: 2h 10m

"THE MAHNATTAN SHORT FILM FESTIVAL 2008. GADA KONKURSA PROGRAMMA" — ietver filmas, kas skar adaptācijas, iecietības, seksuālās audzināšanas problēmas; programmā neticami harmoniski sadzīvo gan ļoti personiskas filmas - atmiņas, gan atklāti joki un nopietnas eksistenciālās esejas. Seansos arī notiks balsošana, ar tās palīdzību organizatori varēs celt gaismā labākas filmas par 2007., 2008. un 2009. gadiem pēc Latvijas iedzīvotāju domām, lai pēc tam salīdzinātu tos ar pasaules skatītāju žūrijas domām.

Nosaukums: Straume / Ripple
Režisors: Pols Hovers / Lielbritānija / 2008 / 16'00’’
Ļauno spēku viena nejauša maza darbība piespiež vienkāršo cilvēku noiet no iestaigāta celiņa un liek doties tumšā ceļojumā, kuru viņam nekad neaizmirst. «Jo reālistiskāk un precīzāk apspēlē centrālo varoni, jo tālāk tu vari aiziet». Labākā komēdijas filma īsmetrāžas kino festivālā Losandželosā 2008, otrā balva Londonas festivālā 2008.

Nosaukums: Oficiants / Ode Ober
Režisors: Hiba Vinks / Nīderlande / 2008 / 11'00’’
Oficiants apkalpo viņam nepazīstamus cilvēkus ar ēdieniem un dzērieniem tik ilgi, cik sevi atceras. Precīzu novērojumu plūsma, kas uzkrāti šajā laikā un kurus viņš purpina sev zem deguna, pārtop, galu galā, kaut kādā zinātnē, kas apraksta viņa klientu priekšroku un rakstura iezīmes. Taču vienreiz viņam nākas aizdomāties par dzīves izkārtojumu aiz restorāna durvīm.
Balva par labāko montāžu The Manhattan Short Film Festival.

Nosaukums: Reičela / Rachel
Režisors: Kriss Kings / ASV / 2008 / 13'00’’
Provinciāla pāra satikšanās ar jaunu grūtnieci, kuras bērnu viņi gatavojas adoptēt, uz mūžu atstāj viņu atmiņā neizdzēšamu iespaidu. Filma balstīta uz reāliem notikumiem.

Nosaukums: Un atkal kaut–ko par seksu / Teat Beat of Sex
Režisors: Sins Baumans / ASV / 2008 / 07'30''
Tā izskatās pirmais skūpsts, pirmās aplidošanas, pirmie pārdzīvojumi, pirmās greizsirdības mokas, pirmais sekss ar meitenes acīm. Piecas balvas dažādos festivālos, ieskaitot festivālus Otavā un Tallinā.

Nosaukums: Skābais piens / Sour Milk
Režisors: Amits Džiselters / Izraēla / 2007 / 10'00’’
1929.gads, Jeruzāleme, notikumi izvēršas uz viena no nežēlīgākā arābu uzbrukuma fona ebrejiem Palestīnā.

Nosaukums: Iesācējs / New Boy
Režisors: Stefs Grīns / Īrija / 2007 / 11'05''
Vienīgais, kas var būt smagāk par Džozefa pirmo skolas dienu Īrijā – viņa pēdējā skolas diena Āfrikā. Gran Pri The Manhattan Short Film Festival 2008, žūrijas balva festivālā Sietlā 2008, speciālā balva festivālā Melburnā 2008, pirmā balva festivālā Rodailendā 2008, speciālā balva Berlināles 2008 festivālā, Oskara 2009 nominante.

Nosaukums: Mana mamma / Mother Mine
Režisors: Sjūzanna Everte / Lielbritānija / 2008 / 16'00’’
Apraudot savas audžumātes nāvi, Elisone cenšas sameklēt savu bioloģisko māti, lai ar viņu aizvietotu pazaudēto «mammu». Viņa izsūta video kasetes ar stāstu par sevi. Bet vai viņas centieni patiesībā ir tādi, kā liekas? Sešu balvu ieguvēja dažādos festivālos, tajā skaitā Londonā Līdsā.

Nosaukums: Make My Day
Režisors: Pelle Mjēlere / Dānija / 2008 / 08'00’’
Vīrietis ierodas slimnīcas dežūrnodaļā ar savu dēlu, kurš skolā izmežģījis potīti. Tēvs vienmēr ir teicis zēnam, lai tas nekad nevienam neļautu ņemt virsroku pār sevi. Tomēr, kad dežurējošais ārsts izrādās viens no tiem, kas apcēla tēvu skolas gados, dēls paņem lietu savās rokās.

Nosaukums: Spēle / The Game
Režisors: Džons Koens DjuFūrs / Jaunzēlande / 2008 / 08'30''
Spēle pēta cilvēka likteni, novērojot kaut ko citu, slēptu eksistēšanas slāni – vietu, kur risinājumi par dzīvību un nāvi burtiski tiek izspēlēti dīvainā galda spēlē. Vidēja vecuma divi vīrieši, Monti un Laslo, tumšā zemūdens pasaulē, sirreālistiskā divkaujā, kurā neviens no viņiem nevar sev atļauties zaudēt.

Nosaukums: Tuvojas pārmaiņas / Change Coming
Režisors: Marks Olstons / Austrālija / 2008 / 08'00’’
Patiesa drāma, kas izvēršas Austrālijas fermā.
«Tas ir diezgan personisks notikums. Tas balstās uz bērnības atmiņām, kas pagājusi fermā, Jaunā Dienvidvelsā, vietā ar nosaukumu Vagga Vagga. Filma stāsta par manu vecāku vēsturi un pārbaudījumiem, kurus nācās pārvarēt jaunajam pārim, apgūstot šo zemi», – stāsta par filmu režisors Marks Olstons.
Jauno režisoru festivāla Holivudā konkursa programmas dalībnieks.

Nosaukums: Viva Sunita
Režisors: Bobs un Lola / Indija / 2007 / 03'00’’
Vēlā nakts stundā vīrietis apstājas zem kādas meitenes loga un mēģina to sasaukt. Augšā neviens neatbild. Nesaskaņotu cilvēku grupa, kas gatavi palīdzēt, lēnām salasās apkārt un pārtop korī, k

Pirmizrāde: 00/00/00
Gads: 2008
Kompānija: The Manhattan Short Film festival
Izplatītājs: IK C.C.FilmsMājas lapa: Filmas lapa