Pirmais pēc Dieva

Kara drāma | 2D
Filmas garums: 1h 40m

Somija, 1944. gads. Zemūdenes kapteinis Mariņins šķiet ir laimes luteklis - viņš izcīna spožākās uzvaras padomju zemūdens flotes vēsturē, viņā no pirmā acu skata iemīlas kāda meitene. Tomēr Mariņins ir neērta persona savas valsts specdienestiem un kļūst par mērķi kā ienaidniekiem tā savējiem.
Filmā "Pirmais pēc Dieva" tāpat kā dzīvē ir diezgan visa kā - gan sāpes un cerība, varonība un nelietība, draudzība un nodevība, izvēle starp bailēm un varoņdarbu, starp pienākumu un mīlestību. Turklāt nekas nav viennozīmīgs - aiz varonības var stāvēt nodevība, aiz sava pienākuma izpildīšanas - cietsirdība, aiz mīlestības - tīrs aprēķins.
Lai gan uz ekrāna vērojamas Krievijas jaunāko laiku kino neredzētas jūras kaujas ainas, kuru uzņemšanai iztērēts nemazāk iespaidīgs budžets, filmas nenovērtējamā kvalitāte ir tās īstums - tas ir stāsts par reāliem cilvēkiem, reālu vēsturi un karu. Filmas pamatā ir fakti no leģendārā kapteiņa Aleksandra Mariņina biogrāfijas, viņu savulaik Hitlers nodēvējis par savu "ienaidnieku numur viens".
Filmu producējis Mihails Kalatozišvili, slavenā kinorežisora Mihaila Kalatozova ("Lido dzērves", "Es - Kuba") mazdēls. Kapteiņa lomā - Dmitrijs Orlovs, kuru plašāk pazīstamu padarīja loma Renātas Ļitvinovas filmā "Debesis. Lidmašīna. Meitene".
Lomās: Dmitri Orlov, Vladimir Gostyukhin, Nina Ruslanova, Michael Gomiashvili, Irina Björklund, Yuri Stepanov, Viktor Sukhorukov, Liza Boyarskaya, Sergei Gorobchenko
Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Pirmizrāde: 02/12/05
Gads: 2005
Kompānija: Fond Myhaila Kalatozova
Izplatītājs: Acme Filma SIA