Otrdiena, 2021. gada 21. septembris

public menu:

Vārdadienas:

Šodien: Matīss, Modris, Mariss

Rīt: Maigurs, Mārica, Māris

Filmu kalendārs:

Septembris 2021
P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Octobris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Darba laiki:

Kinoteātra "Gaisma" kase atvērta katru dienu stundu pirms pirmā seansa sākuma un tiek slēgta 15 minūtes pēc pēdējā seansa sākuma.

Seko mums:

Saites:

Kino „Gaisma” piektdien divas latviešu filmu pirmizrādes

Vecuma ierobežojums:

Novērtējums: 2.3/5 (36 balsis kopā)

Nosaukums oriģinālvalodā: -
Filmas žanrs: *
Filmas garums: 0:01
Gads: 2014
Kompānija: *

Anotācija: Kino „Gaisma” piektdien latviešu filmu „Izlaiduma gads” un „Nāc ar mani padejot!” pirmizrādes

Piektdien, 10.oktobrī, kinoteātrī „Gaisma” notiks divu latviešu filmu pirmizrādes, - viena no tām ir dokumentālā filma „Nāc ar mani padejot”, bet otra – drāma „Izlaiduma gads”. Savukārt sestdien, 11.oktobrī, pl.17:15 kino aicina pulcēties visus latviešu kino mīļus, jo pēc drāmas „Izlaiduma gads” seansa, kas sāksies pl.17:30, būs iespējams tikties ar filmas radošo komandu un uzzināt ko vairāk par tās tapšanas procesu.
Tāpat piektdien pl.20:30 pirmizrādi Valmierā piedzīvos lietuviešu un latviešu kopražojuma filma - trilleris „Spēlmanis”, kas Setubalā, Portugālē notikušajā 30. Festroia Starptautiskajā filmu festivālā ieguvusi divus apbalvojumus Sudraba delfīns.
Drāma „Izlaiduma gads”
Anotācija: Jaunā skolotāja Zane pēc piedzīvotas vilšanās personiskajā dzīvē cenšas visu enerģiju veltīt darbam – viņa cenšas nodibināt kontaktu ar savu audzināmo klasi – nepakļāvīgiem kādas Rīgas skolas jauniešiem. Viņa dara vairāk, nekā prasa pienākums, – rīko ekskursijas vairāku dienu garumā, mājas ballītes, ļauj pie sevis palikt skolēniem, kam mājās ir sarežģījumi, un tas ļauj Zanei sasniegt patiesu draudzību ar klasi. Taču viņai, tāpat kā daudziem jauniem skolotājiem, ir grūti ieturēt pietiekamu distanci, un jaunie ļaudis drīz vien kļūst tikpat kā par viņas ģimeni. Kad Zane aptver, ka viens no skolēniem ir iemīlējies viņā, Zane nonāk sarežģītas izvēles priekšā – ļauties personīgai laimei vai palikt uzticīgai savam labās skolotājas ideālam.
Filma "Izlaiduma gads" ("The Lesson"), kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja 27. augustā Monreālas starptautiskā kinofestivāla konkursa skatē, ir režisora Andra Gaujas debijas spēlfilma. Andris Gauja un filmas operators Aleksandrs Grebņevs guva plašu ievērību pasaulē ar savu iepriekšējo darbu - dokumentālo filmu „Ģimenes lietas”, kas uzvarēja ASV lielākajā dokumentālo filmu festivālā „Silverdocs”, kā arī piedalījās vairāk nekā 25 starptautiskos kinofestivālos visā pasaulē.
Filmā "Izlaiduma gads" galveno lomu atveido Inga Alsiņa-Lasmane, un tajā līdzās profesionāliem aktieriem ir apzināti izvēlēti daudzi jaunieši bez iepriekšējas pieredzes kino. Tajā lomas atveido arī Gatis Gāga, Liena Šmukste, Marina Janaus, slavenais Krievijas aktieris Andrejs Smoļakovs, kā arī daudzu Latvijas skolu un augstskolu jaunieši: Mārcis Klatenbergs, Ieva Apine, Edgars Siliņš, Elza Feldmane, Agirs Neminskis un daudzi citi.
Režisors: Andris Gauja
Lomās: Inga Alsiņa, Mārcis Klatenbergs, Ieva Apine, Gatis Gāga, Liena Šmukste, Marina Janaus, Ivars Auziņš, Andrejs Smoļakovs.

Dokumentālā filma „Nāc ar mani padejot!”
Anotācija: Filma ir tapusi „X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku” laikā, kad filmēšanas grupa septiņas dienas un naktis sekoja līdzi deju kolektīva vecāko klašu grupai - mēģinājumos, koncertos, Rīgā pavadītajā svētku ikdienā un ballītēs.
No iegūtā materiāla ir radīta 45 min. gara dokumentālā filma, kas atspoguļo unikālus notikumus no mūsdienu jauniešu dzīves, tautas deju kolektīva ikdienas un dziesmu un deju svētku aizkulisēm.
Filmas stāts ir par vidusskolēnu deju kolektīvu, kurš dodas uz Jauniešu dziesmu un deju svētkiem. Tas ir viņu piecu gadu atskaites punkts – Latvijas lielākajā kultūras pasākumā viņiem ir jābūt labākajiem.
Atstājuši mājas un vecākus, viņi kopā pavada septiņas dienas un naktis.
Viņiem jau ir 18, viņi nupat pabeiguši skolu, bet viņi nezina, kas viņus sagaida tālāk. Šī viņiem šķiet pēdējā brīvā un skaistā dzīves vasara. Sapņi mijas ar garlaicību, muļķīgi joki ar nopietnām tēmām – kādai tā ir sapņu kāzu kleita, kādam drīz jākļūst par tēvu. Rūpes vienam par otru veido pieķeršanos un pāraug kolektīvā spēkā.
Tādi kā viņi svētkos ir daudzi tūkstoši. Katra jaunieša sajūtas pārvēršas par kopīgiem svētkiem un kopīgu pārdzīvojumu. Svētki kļūst par kaut ko vairāk kā tikai tradīciju.
Dokumentālo filmu veidojusi komanda, kuru vieno mīlestība pret cilvēcību un talants dokumentēt dzīvi tieši tādu, kāda tā ir, ļaujot skatītājam būt vērīgam un veidot savu stāstu.
Dokumentālās filmas „Nāc ar mani padejot!” operatori ir Valdis Celmiņš un Mikus Meirāns, kurus raksturo drosme, neizsīkstošs atklājēja gars un talants nepalaist garām nevienu no dzīves piespēlētajiem kadriem.
Savukārt montāžas režisores Guntas Ikeres pūrā ir jau vairāk nekā 150 dokumentālo filmu montāža un ar Guntu Ikeri Dzintars Dreibergs sadarbojies jau filmā „Padoties Aizliegts”.
Filmas montāžas fāzē aktīvi līdzdarbojies režisors un Ņujorkas universitātes (New York University

Izplatītājs: -
Mājas lapa: -
Video: -


Vārds:

Komentārs:

Ieraksti simbolus no bildes te:
captcha | Ja nevari izlasīt, tad spied TE